ביטוח מקיף

ביטוח מקיף נקרא כך מכיוון שהוא מכסה בצורה מקיפה כל נזק שיגרם לרכב. הביטוח מכסה נזק שיגרם לרכב בגלל תאונה, גניבה או פריצה, נזקי טבע כגון שריפה או התלקחות וכן נזק שנגרם בזדון. עבור כמעט כל נזק שיגרם לרכב ניתן לתבוע את חברת הביטוח ולקבל פיצוי. בנוסף לכיסוי מלא לרכב המבוטח, הביטוח גם כולל ביטוח צד ג' שיכסה כל נזק שנגרם לצד שלישי עקב תאונה.

סכום הפיצוי בביטוח מקיף

סכום הפיצוי עבור נזק שנגרם לרכב בעקבות תאונה או פגיעה אחרת ברכב יקבע על ידי שמאי שיעריך את כמות הנזק, עלות התיקון וירידת הערך כתוצאה מהנזק. בדרך כלל , חברות הביטוח עובדות עם מספר שמאים קבועים שהמבוטח יכול לבחור מהם או אף להציג שמאי מטעמו שיעריך את הנזק בתאום עם חברת הביטוח. במקרה של גניבה סכום הפיצוי יקבע על פי ערך האוטו בהתאם למחירוני הרכב. רוב חברות הביטוח מגדירות רכב כאובדן גמור –טוטאל לוס במידה ואיבד יותר מ - 50% מהערך שלו כתוצאה מתאונה ובמקרה כזה המבוטח יקבל פיצוי מלא עבור הרכב ולא רק על הנזק היחסי.

תוספות לביטוח מקיף

מעבר לכיסויים הסטנדרטים שניתן להוסיף לפוליסה כגון כיסוי שמשות וביטוח גרירה, לפוליסת ביטוח מקיף ניתן להוסיף כיסויים נוספים בעבור תוספת תשלום. כיסויים כמו ביטוח עבור נזקי רעידת אדמה, ביטוח לרדיו, תוספות לרכב כמו ספוילרים וגלגלי מגנזיום ואף כיסוי שיבטיח שתקבלו רכב חלופי אוטומטי מהמוסך בעת הצורך. כל אלו ועוד הם כיסויים שמוצעים על ידי חברת הביטוח. הכיסויים אינם סטנדרטים לכן לעיתים תצטרכו לבקש אותם וכמובן שהם ידרשו מכם תוספת תשלום.

מחיר ביטוח מקיף

חשוב לזכור שחברות הביטוח עובדות בצורה של הערכת סיכויים וסיכונים, חברת הביטוח מעריכה מה הסיכוי שהרכב ייגנב או יפגע בתאונה ומה הסיכון שחברת הביטוח לוקחת על עצמה (מה סכום הפיצוי שתצטרך לשלם במקרה כזה). על פי הערכות היא קובעת את מחיר הביטוח ולכן מחיר ביטוח המקיף גבוה בצורה משמעותית משאר הביטוחים כיוון שהוא מכסה את המבוטח מפני כמעט כל נזק שיגרם למכונית. המחיר נקבע על ידי נתוני הנהג העיקרי ונהגי המשנה. נתונים כמו גיל הנהג, היסטוריה ביטוחית, סוג הרכב ומחירו וכן סוג אזעקה ואמצעי ההגנה נלקחים בחשבון.

פוליסת ביטוח מקיף גמישה בהרבה לעומת פוליסות אחרות וניתן לבצע בהם שינויים רבים כגון ביטוח עבור גניבה בלבד או עבור נזק בלבד וכך הלאה. כל הנתונים האלה משפיעים על המחיר הסופי וכן גם גובה ההשתתפות העצמית שנקבעת בפוליסה.

בעת השוואת מחירים חשוב לוודא שהפוליסות דומות ככל האפשר בתנאים וכיסויים כדי שתוכלו לדעת באמת מה הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם.

השתתפות עצמית בביטוח מקיף

ההשתתפות העצמית זה סכום שתחויב במידה ותרצה להפעיל את הביטוח עקב תאונה או גניבה. הסכום נקבע מראש ועל בעל הפוליסה לשלם אותו כדי שחברת הביטוח תפצה את הנפגעים. ניתן להקטין או לבטל את ההשתתפות העצמית על יד תוספת תשלום וההפך ניתן להוזיל את מחיר הביטוח על ידי העלה של ההשתתפות העצמית. חשוב לבדוק את הנתונים הללו לפני הרכישה כי מחיר נמוך יכול להיות מפתה אך איתו תגיע השתתפות עצמית גבוהה ולא נעימה.